Kilpailu, paikka Kajaani, järjestäjä Kainuun Seurakoira-Ja Terrierikerho

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [D Maksi 3] [D Medi 3] [D Mini 3]

5.7.2017 A agilityrata, maksi 1, kello 17:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 19, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 118 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 auspai Veikko Puuttomantorpan Veikeän-Vilpitön Taru Karhu OKK 59,43 2,86 0,43 0 0,43  
2 11 auspai Nico Bywater Bink Suvi Pitkänen SWAU 47,09 3,61 -11,91 5 5  
3 2 walspa Lara Didilcom's Hen An Aisling Gheal Elina Pöllänen HIFI 55,34 3,07 -3,66 5 5  
4 19 slapko Kimi Tositouhun Giampaolo Elisa Wahlsten SOTKH 59,10 2,88 0,10 5 5,10  
5 16 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Lindgren HIFI 49,25 3,45 -9,75 10 10  
6 17 whippe Jeeves Tiger's Chaos Breaking The Silence Annica Ojala HIFI 53,87 3,16 -5,13 10 10  
7 15 briard Eddie Black Death Voodoo Taija Malinen KSTK 52,87 3,21 -6,13 15 15  
8 13 engspa Esther Baskethill`s Mimosa Blossom Jaana Heiskari KAS 68,38 2,49 9,38 15 24,38  
9 1 barbet Lola Carelnovan Babette-Bijou Jonna Kallunki KSTK 72,37 2,35 13,37 15 28,37  
  3 borcol Kame Funway Funhouse Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  4 lyhcol Aatu Black Elles Gift Of Magic Ari Pahkala ACE         HYL  
  5 auspai Jymy Apbeat Leon Kaisa Vakkuri ACTIV         HYL  
  6 x-rotu Poppis Popkorni Kati Aavakare KSTK         HYL  
  7 borcol Halti Eveetun Syys Taisto Evelina Koimäki KSTK         HYL  
  8 espves Uuti Beso Bocan Don Juan Mirva Triipponen KSTK         HYL  
  10 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP         HYL  
  12 borcol Indy Tingelbergin Funny Haha Päivi Haverinen HIFI         HYL  
  14 porves Luca Mimakon Fast Freddie Moona Karppinen HIFI         HYL  
  18 holpak Hippu Woodenshoe´s Just Passeli Mira Salminen KSTK         HYL  

5.7.2017 A agilityrata, medi 1, kello 18:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 118 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 kääbul JURRI Bullbugbear's Billy B Henna Leinonen HIFI 62,75 2,71 3,75 0 3,75  
  20 kkette Salli Foxter Quite A Catch Sanna Hyvönen KSTK         HYL  
  22 tiiter NASTI Karamain Umadevi Asta Kivijärvi KSTK         HYL  
  23 pumi Uula Napos Ujonc Miia Setälä KSTK         HYL  

5.7.2017 A agilityrata, mini 1, kello 18:05, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 59 s, enimmäisaika 118 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 51,08 3,33 -7,92 0 -7,92 SERT
2 28 kiihar Milli Acierto's Dans La Nuit Jatta Lohilahti KSTK 48,47 3,51 -10,53 5 5  
  25 käävil Suri Enjoue De Die In Diem Eija Heikkinen KSTK         HYL  
  26 käävil Vilma Bayarin Isadora Veera Vainio KSTK         HYL  
  27 kääsna Mila Ikiharmaan Desiree Sanna Torvinen-Kiiskinen A-POP         POIS  
  29 parson Simo Cleeve Hill Kenzo Anna-Mari Spolander HKS         POIS  

5.7.2017 A agilityrata, mini 2, kello 21:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 0, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  30 kääsna Tipsu Kirifix De Luna Sanna Torvinen-Kiiskinen A-POP         POIS  

5.7.2017 A agilityrata, medi 2, kello 21:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 koohon Ronja Cavalriina's Ronja Ragazzi Annika Aavakare KSTK 49,53 3,19 -2,47 0 -2,47  
2 31 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON 41,49 3,81 -10,51 5 5  
3 36 kromfo Buutti Bingis Bob The Builder Marika Tähti ACTIV 43,22 3,66 -8,78 5 5  
  34 koohon Beea Mendikan Beea Bonita Anne-Maria Kumpulainen SAWON         HYL  
  35 x-rotu Rekku Helmut Taina Kauhanen NURME         HYL  
  33 kromfo Miina Miina Virpi Syrjämäki HIFI         POIS  

5.7.2017 A agilityrata, maksi 2, kello 21:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 holpak Hosu Woodenshoe's Shooting Star Mira Salminen KSTK 53,26 2,97 1,26 0 1,26  
2 39 x-rotu Tessa Tessa Kati Aavakare KSTK 54,46 2,90 2,46 0 2,46  
3 37 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK 55,97 2,82 3,97 0 3,97  
4 48 serra Kylli Jolly-Dollyn Licorice Kiss Sonja Sutinen KSTK 54,23 2,91 2,23 5 7,23  
5 38 pitcol Dita Maple Yard Jippikayjei Jenni Mehtonen SAWON 53,44 2,96 1,44 10 11,44  
6 40 walspa Osku Rocbee Oscar Wild Annika Korhonen HIFI 60,42 2,62 8,42 5 13,42  
7 43 auspai Hucca Puuttomantorpan Oudon-Onnellinen Hanne Mehtonen SAWON 44,75 3,53 -7,25 15 15  
  41 lyhcol Lennu Pikipeikon Las Pitas Tarja Rönkkö KAS         HYL  
  44 engspa Emil Baskethill's Love Of Fire Jaana Heiskari KAS         HYL  
  45 lagrom Luca Lumilux Fiocco Di Neve Päivi Haverinen HIFI         HYL  
  47 lagrom Lilian Fungo Evviva Bel Canto Jaana Haataja KSTK         HYL  
  46 lappor Ärjä Sysiväikeen Krafla Hiidenhukka Salla Kaartinen OKK         POIS  

5.7.2017 B agilityrata, maksi 1, kello 18:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 19, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 120 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP 51,08 3,33 -8,92 15 15  
  1 barbet Lola Carelnovan Babette-Bijou Jonna Kallunki KSTK         HYL  
  2 walspa Lara Didilcom's Hen An Aisling Gheal Elina Pöllänen HIFI         HYL  
  3 borcol Kame Funway Funhouse Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  4 lyhcol Aatu Black Elles Gift Of Magic Ari Pahkala ACE         HYL  
  5 auspai Jymy Apbeat Leon Kaisa Vakkuri ACTIV         HYL  
  6 x-rotu Poppis Popkorni Kati Aavakare KSTK         HYL  
  7 borcol Halti Eveetun Syys Taisto Evelina Koimäki KSTK         HYL  
  8 espves Uuti Beso Bocan Don Juan Mirva Triipponen KSTK         HYL  
  9 auspai Veikko Puuttomantorpan Veikeän-Vilpitön Taru Karhu OKK         HYL  
  11 auspai Nico Bywater Bink Suvi Pitkänen SWAU         HYL  
  12 borcol Indy Tingelbergin Funny Haha Päivi Haverinen HIFI         HYL  
  13 engspa Esther Baskethill`s Mimosa Blossom Jaana Heiskari KAS         HYL  
  14 porves Luca Mimakon Fast Freddie Moona Karppinen HIFI         HYL  
  15 briard Eddie Black Death Voodoo Taija Malinen KSTK         HYL  
  16 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Lindgren HIFI         HYL  
  17 whippe Jeeves Tiger's Chaos Breaking The Silence Annica Ojala HIFI         HYL  
  18 holpak Hippu Woodenshoe´s Just Passeli Mira Salminen KSTK         HYL  
  19 slapko Kimi Tositouhun Giampaolo Elisa Wahlsten SOTKH         HYL  

5.7.2017 B agilityrata, medi 1, kello 19:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 120 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 pumi Uula Napos Ujonc Miia Setälä KSTK 48,16 3,53 -11,84 5 5  
  20 kkette Salli Foxter Quite A Catch Sanna Hyvönen KSTK         HYL  
  21 kääbul JURRI Bullbugbear's Billy B Henna Leinonen HIFI         HYL  
  22 tiiter NASTI Karamain Umadevi Asta Kivijärvi KSTK         HYL  

5.7.2017 B agilityrata, mini 1, kello 19:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 3, ihanneaika 60 s, enimmäisaika 120 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 kiihar Milli Acierto's Dans La Nuit Jatta Lohilahti KSTK 48,18 3,53 -11,82 5 5  
  25 käävil Suri Enjoue De Die In Diem Eija Heikkinen KSTK         HYL  
  26 käävil Vilma Bayarin Isadora Veera Vainio KSTK         HYL  
  27 kääsna Mila Ikiharmaan Desiree Sanna Torvinen-Kiiskinen A-POP         POIS  
  29 parson Simo Cleeve Hill Kenzo Anna-Mari Spolander HKS         POIS  

5.7.2017 B agilityrata, mini 2, kello 20:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 49,87 3,17 -2,13 0 -2,13 LUVA
  30 kääsna Tipsu Kirifix De Luna Sanna Torvinen-Kiiskinen A-POP         POIS  

5.7.2017 B agilityrata, medi 2, kello 20:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 kromfo Miina Miina Virpi Syrjämäki HIFI 42,87 3,69 -9,13 0 -9,13 SERT
2 32 koohon Ronja Cavalriina's Ronja Ragazzi Annika Aavakare KSTK 52,10 3,03 0,10 0 0,10  
3 36 kromfo Buutti Bingis Bob The Builder Marika Tähti ACTIV 35,97 4,39 -16,03 5 5  
4 31 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON 41,98 3,76 -10,02 5 5  
  34 koohon Beea Mendikan Beea Bonita Anne-Maria Kumpulainen SAWON         HYL  
  35 x-rotu Rekku Helmut Taina Kauhanen NURME         HYL  

5.7.2017 B agilityrata, maksi 2, kello 20:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 x-rotu Tessa Tessa Kati Aavakare KSTK 54,94 2,88 2,94 0 2,94  
2 38 pitcol Dita Maple Yard Jippikayjei Jenni Mehtonen SAWON 38,34 4,12 -13,66 5 5  
3 44 engspa Emil Baskethill's Love Of Fire Jaana Heiskari KAS 41,02 3,85 -10,98 5 5  
4 47 lagrom Lilian Fungo Evviva Bel Canto Jaana Haataja KSTK 41,25 3,83 -10,75 5 5  
5 48 serra Kylli Jolly-Dollyn Licorice Kiss Sonja Sutinen KSTK 66,32 2,38 14,32 10 24,32  
6 40 walspa Osku Rocbee Oscar Wild Annika Korhonen HIFI 68,72 2,30 16,72 10 26,72  
  37 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK         HYL  
  41 lyhcol Lennu Pikipeikon Las Pitas Tarja Rönkkö KAS         HYL  
  42 holpak Hosu Woodenshoe's Shooting Star Mira Salminen KSTK         HYL  
  43 auspai Hucca Puuttomantorpan Oudon-Onnellinen Hanne Mehtonen SAWON         HYL  
  45 lagrom Luca Lumilux Fiocco Di Neve Päivi Haverinen HIFI         HYL  
  46 lappor Ärjä Sysiväikeen Krafla Hiidenhukka Salla Kaartinen OKK         POIS  

6.7.2017 C agilityrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT 34,79 4,71 -12,21 0 -12,21  
2 63 serra Netta Jolly-Dollyn Know-It-All Sonja Sutinen KSTK 43,88 3,74 -3,12 5 5  
  50 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH         HYL  
  51 borcol Into Into Maria Vilppola ACTIV         HYL  
  52 borcol Zac Maple Yard Karma Chameleon Riitta Kyllönen OKK         HYL  
  54 auspai Selma Riekonhovin Full Of Faith Annika Aavakare KSTK         HYL  
  55 borcol By Tending Neat Leena Partanen SIEVI         HYL  
  56 airter Toivo Riliis Sanan Saattaja Hanne Tikkanen PKH         HYL  
  57 belpat Maisa Dodo Deabei Sanna Kivimäki OKK         HYL  
  58 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU         HYL  
  59 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  60 belpal Soda Chrissie Vår Letsager Tuomo Pajari KSTK         HYL  
  61 holpal Aino Glimlachende Zusjes Juweel Tiia Väisänen KOIKO         HYL  
  64 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  65 auspai Onni Chocolatier Maria Vilppola ACTIV         HYL  
  62 belpam Zena Tämä On Galaksi Jaana Väärälä ACTIV         POIS  

6.7.2017 C agilityrata, medi 3, kello 18:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 37,96 4,32 -9,04 0 -9,04 SERT-A
2 78 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 38,02 4,31 -8,98 0 -8,98  
3 70 kääsna Weeti X-Luce Amex Mervi Kinisjärvi KAS 47,29 3,47 0,29 5 5,29  
4 74 beagle Vilma Cardiem Moon Shine Jonna Kurvinen WUOKS 65,12 2,52 18,12 10 28,12  
  67 parson Metka Repoketun Metka Niina Kilponen HIFI         HYL  
  68 keesho Papu Schackmatt's Hör O Häpna Päivi Rissanen HIFI         HYL  
  69 shelam Zeni Amor'jade I Will Shine Satu Honkanen SAWON         HYL  
  71 pohpys Pirkko Julmanjärven Jeeveli Jenni Jäntti HIFI         HYL  
  72 shelam Bono Susadan Zidane Pilvi Paavola-Pehkonen HIFI         HYL  
  73 shelam Elle Amor'jade Definitely Wild Soul Marjo Kuha RAGIT         HYL  
  75 breton MYY Kieppikurun Bikku Myy Elina Juntunen HIFI         HYL  
  76 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK         HYL  
  77 shelam Pii Käpäläkoplan Hamppu Anna-Maaria Paasonen HIFI         HYL  

6.7.2017 C agilityrata, mini 3, kello 18:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 kääpin Edy Kinghill's Burn In Flames Sanna Rahunen POKS 37,97 4,32 -9,03 0 -9,03  
2 82 kääsna Vilma Goldwäscher Praline Anne Härkönen KAS 41,53 3,95 -5,47 0 -5,47  
3 80 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki Sanna Rahunen POKS 42,82 3,83 -4,18 0 -4,18  
4 87 mittel Yoda Varoun An Robben Boy Saija Sutinen HIFI 43,31 3,79 -3,69 0 -3,69  
5 79 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 43,63 3,76 -3,37 0 -3,37  
6 94 toyvil Assi Ebonyhill's Zoom On Me Elina Immonen KSTK 46,75 3,51 -0,25 0 -0,25  
7 92 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 45,99 3,57 -1,01 5 5  
  83 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä MYNSK         HYL  
  84 toyvil Cindy Helena Jonna Kallunki KSTK         HYL  
  85 kääsna Walma Koivunevan Hubba Bubba Sirpa Suvanto KAS         HYL  
  86 borter Sissi Junipermoor's Red Cross Diamond Lea Heiskanen HU-PU         HYL  
  88 shelam Hilma Snowpaw Misty Gepard Annika Aavakare KSTK         HYL  
  89 käävil Lulu Voyeror's Kamisado Raisa Heikkinen KSTK         HYL  
  90 borter Zili Foo Fighters Lady Jailbird Päivi Sonninen SAWON         HYL  
  91 mittel Elmo Mahti Vahdin Esteban Hannele Haataja HIFI         HYL  
  81 toyvil Hely Enjoue C'est La Vie Elina Immonen KSTK         POIS  

6.7.2017 D agilityrata, maksi 3, kello 19:15, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 airter Toivo Riliis Sanan Saattaja Hanne Tikkanen PKH 47,97 3,65 -3,03 0 -3,03 SERT-A
2 58 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU 49,57 3,53 -1,43 0 -1,43  
3 59 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 47,10 3,71 -3,90 5 5  
4 51 borcol Into Into Maria Vilppola ACTIV 43,25 4,05 -7,75 10 10  
5 57 belpat Maisa Dodo Deabei Sanna Kivimäki OKK 46,75 3,74 -4,25 10 10  
  50 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH         HYL  
  52 borcol Zac Maple Yard Karma Chameleon Riitta Kyllönen OKK         HYL  
  53 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT         HYL  
  54 auspai Selma Riekonhovin Full Of Faith Annika Aavakare KSTK         HYL  
  55 borcol By Tending Neat Leena Partanen SIEVI         HYL  
  60 belpal Soda Chrissie Vår Letsager Tuomo Pajari KSTK         HYL  
  61 holpal Aino Glimlachende Zusjes Juweel Tiia Väisänen KOIKO         HYL  
  63 serra Netta Jolly-Dollyn Know-It-All Sonja Sutinen KSTK         HYL  
  64 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  65 auspai Onni Chocolatier Maria Vilppola ACTIV         HYL  
  62 belpam Zena Tämä On Galaksi Jaana Väärälä ACTIV         POIS  

6.7.2017 D agilityrata, medi 3, kello 19:45, tuomari Timo Teileri, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 shelam Elle Amor'jade Definitely Wild Soul Marjo Kuha RAGIT 47,56 3,68 -3,44 0 -3,44 SERT-A, FI AVA
2 78 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 44,07 3,97 -6,93 5 5  
3 76 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK 47,15 3,71 -3,85 5 5  
4 77 shelam Pii Käpäläkoplan Hamppu Anna-Maaria Paasonen HIFI 48,70 3,59 -2,30 5 5  
5 69 shelam Zeni Amor'jade I Will Shine Satu Honkanen SAWON 52,31 3,35 1,31 5 6,31  
6 74 beagle Vilma Cardiem Moon Shine Jonna Kurvinen WUOKS 52,53 3,33 1,53 5 6,53  
7 70 kääsna Weeti X-Luce Amex Mervi Kinisjärvi KAS 53,56 3,27 2,56 10 12,56  
  66 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  67 parson Metka Repoketun Metka Niina Kilponen HIFI         HYL  
  68 keesho Papu Schackmatt's Hör O Häpna Päivi Rissanen HIFI         HYL  
  71 pohpys Pirkko Julmanjärven Jeeveli Jenni Jäntti HIFI         HYL  
  72 shelam Bono Susadan Zidane Pilvi Paavola-Pehkonen HIFI         HYL  
  75 breton MYY Kieppikurun Bikku Myy Elina Juntunen HIFI         HYL  

6.7.2017 D agilityrata, mini 3, kello 20:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 borter Sissi Junipermoor's Red Cross Diamond Lea Heiskanen HU-PU 47,75 3,66 -3,25 0 -3,25 SERT-A, FI AVA
2 92 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 48,10 3,64 -2,90 0 -2,90  
3 90 borter Zili Foo Fighters Lady Jailbird Päivi Sonninen SAWON 48,14 3,63 -2,86 0 -2,86  
4 79 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 50,01 3,50 -0,99 0 -0,99  
5 80 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki Sanna Rahunen POKS 50,06 3,50 -0,94 0 -0,94  
6 94 toyvil Assi Ebonyhill's Zoom On Me Elina Immonen KSTK 52,47 3,34 1,47 0 1,47  
7 93 kääpin Edy Kinghill's Burn In Flames Sanna Rahunen POKS 44,96 3,89 -6,04 5 5  
8 82 kääsna Vilma Goldwäscher Praline Anne Härkönen KAS 55,25 3,17 4,25 5 9,25  
  83 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä MYNSK         HYL  
  84 toyvil Cindy Helena Jonna Kallunki KSTK         HYL  
  85 kääsna Walma Koivunevan Hubba Bubba Sirpa Suvanto KAS         HYL  
  87 mittel Yoda Varoun An Robben Boy Saija Sutinen HIFI         HYL  
  88 shelam Hilma Snowpaw Misty Gepard Annika Aavakare KSTK         HYL  
  89 käävil Lulu Voyeror's Kamisado Raisa Heikkinen KSTK         HYL  
  91 mittel Elmo Mahti Vahdin Esteban Hannele Haataja HIFI         HYL  
  81 toyvil Hely Enjoue C'est La Vie Elina Immonen KSTK         POIS