Kainuun Seurakoira- ja Terrierikerho ry. - koiramaista toimintaa jo vuodesta 1968
Yhdistys Agility Muut koulutukset Kokeet ja kisat Näyttelyt Tapahtumat
Kiitokset yhteistyökumppaneillemme:

Kiertopalkintojen voittajat 2010

 

Vuoden Tenavatähti

  1. chihuahua pitkäkarvainen narttu Honey-Pots Tutti-Frutti om. Tanja Heikkinen, Vuottolahti (3xROP-PEN, VSP-PEN) 62 pist.
  2. lhasa apso narttu Chic Choix Julia Minor om. Lotta Kilpeläinen, Kajaani (3xROP-PEN, PEK3) 57 pist.
  3. papillon narttu Sinceres Marilyn Monroe om. Anita Laine, Paltamo (2xROP-PEN, VSP-PEN) 46 pist.
  4. alaskanmalamuutti narttu Mehtäpelurin Kuiskaus om. Paula & Senja Immonen, Vuokatti (2xROP-PEN, PEK2) 41 pist.
  5. toyvillakoira narttu Aromatic Love In Paris om. Arja Karhu, Kajaani (2xROP-PEN, PEK3) 41 pist.
  6. kooikerhondje narttu Cavalriina's Yo-Yo Yasmine om. Riitta Korhonen & Tiina Rajala-Huusko, Kajaani (ROP-PEN, PEK3) 24 pist.

 

Vuoden Näyttelykoira

  1. pohjanpystykorva narttu Peppi om. Kati ja Lotta Kilpeläinen ja Jukka Turunen, Kajaani (RYP-1, RYP-3, 2xRYP-4, ROP) 67 pist.
  2. kooikerhondje narttu Cavalriina's Ronja Ragazzi om. Riitta ja Tuomo Pajari ja Tiina Rajala-Huusko, Kajaani (RYP-1, RYP-4, ROP, 2xVSP) 55 pist.
  3. papillon narttu Sinceres Gold Glamour om. Anita Laine, Paltamo (RYP-1, RYP-4, ROP, 2xVSP) 55 pist.
  4. punainen irlanninsetteri narttu Original Kiss N Run om. Miitta ja Maisa Murtoperä, Kajaani (RYP-2, RYP-3, RYP-4, 2xPN2) 55 pist.
  5. venäjänajokoira narttu Bravon Inkeri om. Teija ja Raimo M. Viljanmaa, Kontiomäki (2xRYP-2, 3xROP) 52 pist.
  6. lyhytkarvainen italianajokoira Rosa om. Teija Viljanmaa, Kontiomäki (RYP-3, RYP-4, 3xROP) 50 pist.
  7. englanninsetteri uros Blue Baltic’s Ice Tiger om. Miitta ja Maisa Murtoperä, Kajaani (RYP-3, 4xROP) 47 pist.
  8. toyvillakoira narttu Aromatic Love In Paris om. Arja Karhu, Kajaani (4xROP, VSP) 38 pist.
  9. berninpaimenkoira uros Rajaköörin Fortunello om. Riikka Lappalainen ja Harri Hujanen, Kajaani (RYP-3, ROP, VSP, PU-2, PU-4) 35 pist.
  10. berninpaimenkoira uros Life Spring’s Manpower om. Satu Mikkonen, Kajaani (2xROP, VSP, 2xPU-2) 34 pist.
  11. korthalsingriffoni narttu Westgrove Special Blond om. Soile Lillinen, Kontiomäki (3xROP, VSP) 33 pist.
  12. saluki narttu Aziz Ehsan om. Ulla Tolonen, Kajaani (2xROP, VSP, PN-3, PN-4) 33 pist.
  13. papillon uros Sinceres Grand Chariot om. Anita Laine, Paltamo (2xROP, 3xPU2) 31 pist.
  14. kooikerhondje narttu Cavalriina’s Uzva Uzzini om. Tiina Rajala-Huusko ja Jenni Karppanen, Jormua (ROP, 4xPN-2) 29 pist.
  15. kääpiösnautseri m&h uros Juliuksen Puuha-Pete om. Heidi Jauhiainen, Kajaani (ROP, 2xVSP, PU-2, PU-4) 28 pist.
  16. chihuahua lyhytkarvainen narttu Paw’s Mystery Aleksandra Dora om. Tanja Heikkinen, Vuottolahti (ROP, VSP, PN-3, 2xPN-4) 24 pist.
  17. chihuahua lyhytkarvainen uros Zucchero Di San Gimignano om. Tanja Heikkinen, Vuottolahti (ROP, 2xVSP) 23 pist.
  18. kingcharlesinspanieli narttu Chic Choix Dear Desdemona om. Kati Kilpeläinen, Kajaani (2xROP, PN-3) 18 pist.
  19. samojedinkoira narttu Jupik Jäänhelmi om. Kirsi ja Reetta Leinonen, Jormua (ROP, PN-2) 12 pist.
  20. samojedinkoira narttu Unna Perfecta Chatanga om. Kirsi ja Reetta Leinonen, Jormua (2xPN-2) 9 pist.
  21. parsonrusselinterrieri uros Smells Like Strong Gunnar om. Hanne Seppänen, Kajaani (PU-2, PU-3) 8 pist.

 

Vuoden Veteraani

  1. papillon narttu Sinceres Gold Glamour (8 v.) om. Anita Laine, Paltamo (4xBIS-1-VET, ROP-VET) 72 pist.
  2. kooikerhondje narttu Ixelle Vrouwe V. D. Tien Heuvelen (10 v.) om. Tiina Rajala-Huusko, Jormua (BIS-VET-2, BIS-VET-4, 3xROP-VET) 53 pist.
  3. papillon uros Sinceres Gold Digger (8 v.) om. Anita Laine, Paltamo (ROP-VET, 4xVSP-VET) 41 pist.
  4. kooikerhondje narttu Cavalriina's Fera Falusia (11 v.) om. Tiina Rajala-Huusko, Jormua (4xROP-VET, ERI2) 39 pist.

 

Vuoden Kasvattaja

  1. kooikerhondjet kennel Cavalriina's om. Tiina Rajala-Huusko, Jormua (90 pist.; C Uuna Unabella, C Welles Werperto, C Ronja Ragazzi)
  2. italianajokoirat kennel Vigoroso om. Teija Viljanmaa, Kontiomäki (86 pist.; V Giovanni, V Fabrizio, V Gabriella)
  3. papillonit kennel Sinceres om. Anita Laine, Paltamo (76 pist.; S. Gold Glamour, S. Grand Chariot, S. Gold Digger)
  4. kääpiösnautserit kennel Juliuksen om. Anne Oikarinen, Kajaani (62 pist.; J. Puuha-Pete, J. Yönkuningatar, J. Liz Taylor)

 

Vuoden Junior Handler

  1. Reetta Leinonen (114 pist.)
  2. Milla-Mari Huusko (45 pist.)

 

Vuoden Toko-koira

  1. sileäkarvainen noutaja narttu Flatts Red Line Cozy om. & ohj. Hanna Keränen, Suomussalmi kk (781 pist.)
  2. bordercollie narttu Pikkupaimenen Never Say Never om. & ohj. Tiina Väisänen, Kajaani (727, 5 pist.)

 

Vuoden Agilitykoirat

- Mini

  1. Toyvillakoira Säde, Elina Heikkinen (67 p)
  2. X-rotu Nelle, Elina Heikkinen (40 p)
  3. Kääpiövillakoira Siiri, Arja Karhu (33 p)
  4. Toyvillakoira Tähti, Arja Karhu (20 p)

- Medi

  1. Kooikerhondje Susu, Annika Aavakare (72 p)
  2. Shetlanninlammaskoira Vili, Marja-Leena Laitinen (70 p)
  3. Kooikerhondje Ronja, Tuomo Pajari (37 p)

- Maxi

  1. Bordercollie Qiira, Minna Väyrynen (69 p)
  2. Partacollie Muru, Marja-Leena Laitinen (66 p)
  3. X-rotu Roope, Annika Aavakare (62 p)
  4. Punainen irlanninsetteri Albert, Annika Aavakare (60 p)

 

Vuoden Toko-tulokas - ei tuloksia!

Vuoden Ratajuoksija - ei tuloksia!

Vuoden Maastojuoksija - ei tuloksia!

 

 

Takaisin kiertopalkintosivulle